Idea złotego kręgu – klucz do sukcesu każdego Zdobywcy

Film, który za moment obejrzycie znajduje się w gronie dwudziestu najczęściej oglądanych filmów w serwisie TED.com.  Zawiera wykład Simona Sineka pt.: How great leaders inspire action („Jak wielcy przywódcy inspirują do działania”).

Simon Sinek jest autorem idei tzw. złotego kręgu , która zakłada, że za sukcesami wielkich ludzi, firm i organizacji stoją trzy kolejno zadane pytania:

Why? (dlaczego?)

How? (jak?)

What? (co?)

Zadanie sobie tych pytań w takiej właśnie kolejności stanowi klucz do podejmowania działań, które determinują późniejszy sukces. Źródło każdego słusznego przedsięwzięcia powinno znajdować się w udzieleniu właściwej odpowiedzi na pytanie dlaczego?  Wiedząc dokładnie w jakim celu podejmujemy się jakiegoś działania kładziemy solidne, niezniszczalne fundamenty dla naszych przedsięwzięć. Dlaczego twoja firma istnieje? Jaka jest twoja misja? Jakie wartości mają wyznaczać ci drogę? Większość osób swoje działania rozpoczyna w odwrotnej do tego co proponuje Sinek kolejności – pytaniem co? Nie jest to właściwe rozwiązanie z tego względu,  gdyż w finalnym rozrachunku takim działaniom brakuje głębszego zastanowienia się nad szczerą słusznością naszych poczynań. Innymi słowy – idea traci swój kręgosłup na którym opierać się powinien cały jej szkielet.

Nikt jednak nie wytłumaczy idei złotego kręgu lepiej niż sam autor. Jeśli chcecie dowiedzieć  się dlaczego firma Apple osiąga sukces za sukcesem, lub dlaczego bracia Wright jako pierwsi wznieśli w powietrzę latającą maszynę, to czym prędzej włączcie poniższy film.

Miłego oglądania i oby po obejrzeniu wszystkie wasze dotychczasowe pomysły i plany, dzięki zaimplementowaniu w nie idei złotego kręgu, nabrały właściwego kierunku.

Reklamy