Zimowe zabawy z dziećmi cz.2

Kontynuacja listy zimowych zabaw na świeżym powietrzu.

  1. Orły w śniegu

Machanie rękami i nogami, w taki sposób żeby pozostawić po sobie ślad w kształcie orła, leżąc na śniegu stanowi doskonałe zwieńczenie zimowych szaleństw. Nauczenie dziecka tej zabawy nie powinno stanowić żadnego problemu, a sam maluch z pewnością polubi rzucanie się plecami na miękki śnieg. Warunkiem dobrej zabawy w śniegowym puchu jest nieprzemakające ubranie.

  1. Jazda na nartach

Jeśli planujemy wyjechać gdzieś w góry na narty to nie warto odbierać dziecku frajdy z tym związanej i zabrać je ze sobą na stok. Sprzęt narciarski dla dziecka można wypożyczyć (to nawet najrozsądniejszy wybór – kupując nowe narty dla małego dziecka należy mieć świadomość, że prędko z nich wyrośnie). Jeśli nie czujemy się kompetentni do udzielania dziecku lekcji, możemy skorzystać z usług instruktora lub szkółki narciarskiej.

  1. Budowa igloo

Budowa igloo jest zabawą dość wymagającą. Wymaga czasu, cierpliwości i masy pracy. Jednak efekt końcowy jest na tyle satysfakcjonujący, że wynagradza wszystkie żmudne prace konstruktorskie. Genialna i nie codzienna atrakcja dla maluchów, które w swoim śnieżnym domku będą mogły poczuć się jak mali Eskimosi.

  1. Kulig

Kulig czyli jeden lub kilka zaprzęgów konnych z przyczepionymi saniami w formie orszaku. Zorganizowanie takiej zabawy wymaga nie lada przygotowań, ale dla niezapomnianych wrażeń, gra jest warta świeczki. Kulig najlepiej zorganizować po zmroku, w lesie, a drogę oświetlać przy pomocy lampionów. Cała zabawa powinna być zwieńczona wspólnym ogniskiem.

  1. Przeciąganie liny

Nazwa zabawy mówi o niej wszystko. Przeciąganie liny w warunkach zimowych jest o tyle fajne, że w razie upadku lądujemy na śniegu. Przed rozpoczęciem zabawy najlepiej jest ubić podłużną zaspę, by później każda drużyna mogła się ustawić po jej przeciwnych stronach.

Reklamy